nedeľa 24. apríla 2016

Nie je keš ako keš

"Asi mala nejaké dlhy", pomyslela som si pri slovách kolegyne, ktorá odchádzala so slovami, že ide kešovať. Keď sa to opakovalo a navyše sa tešila, nedalo mi a spýtala som sa, čo to teda znamená. Dozvedela som sa, alebo skôr pochopila po svojom, že ide o akúsi hru, kde sa v prírode hľadajú predmety s nulovou hodnotou - figúrky z kindervajca, gumičky a pod. a namiesto nich sa do skrýše uloží niečo podobne nezmyselné. No dobre, hrajte sa.
Ja hry nemám rada ani napriek chýru, že mám detskú dušu. S malými ľuďmi si rozumiem, to je pravda a povedzme si, povesť detskej duše tiež poteší. Človek má hneď dojem, že zostane navždy mladý, že priam fyzicky omladieva a nielen to. Detská duša určite znamená akúsi nevinnosť a čistotu. Presne takto to muselo byť myslené.
Avšak odbočila som. Pomaly po roku znovu prišla reč na kešovanie, čiže, teraz už viem, geocaching. Dozvedela som sa podrobnosti, bola mi ukázaná stránka, aplikácia v mobile a ja som zistila, že moja predstava bola úplne mylná. Ide síce naozaj o hru, ale hra je to tak sofistikovaná, že som okamžite vedela, že idem do toho. Tak sa aj stalo.
Nemám v úmysle rozpisovať sa, o čo vlastne ide, veď ako som napokon zistila, aj iní známi sa už nejaký ten čas geocachingu venujú. Len stručne: mám už 1 (slovom jednu) kešku, aj tú som našla až na druhýkrát. Ešte som si vyhliadla ďalšiu v okolí, ale tú som nenašla. Vlastne vôbec netuším nič o skrýšach. Čaká ma však toľko objavov, zistení, zážitkov a výletov, že už teraz sa teším.

7 komentárov:

 1. Spoj sa s Peťom A. on sa tým zaoberá tiež....a veľa šťastných úkrytov :-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem. Keď sa s Peťom stretnem, určite si vymeníme skúsenosti :-)

   Odstrániť
 2. viem o co ide, mna to nechytilo, ale tebe prajem vela krasnych odhaleni :-)

  jana z.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jani, ani ja neviem, dokedy ma to bude baviť :-) Uvidíme.

   Odstrániť
 3. Práve v uplynulý týždeň som prechádzala na bicykli po hrádzi popri dvojici, ktorá buď hľadala, alebo ukrývala kešku v jednom mojom obľúbenom strome :-) Túto hru som už spomínala aj ja na niektorom staršom blogu. Bolo to krátko po tom, čo som sa zúčastnila hľadania (neúspešného) jednej kešky v Benátkach. Hral to vtedy môj mladší syn a celkom ma mrzí, že s tým prestal.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Máte pekné fotky :-)a názov Každý deň je iba raz za život sa mi páči. Tak budem sledovať.

   Odstrániť