nedeľa 11. mája 2014

Zase o káve

"Ty nevieš uvariť kávu?", spýtala sa ma kamarátka po tom, čo som jej oznámila, že idem v sobotu na kávový workshop. "No, záleží", vravím.
Keď sa povie káva, každý si hneď predstaví espresso. Workshop, ktorý organizoval Espressolab s Robom Horňanským, sa však týkal alternatívnych metód prípravy.
Slovo alternatívny je dnes veľmi populárne. Pravdupovediac, nemám ho rada. Často býva alternatíva neuznávaná, zvykne sa považovať za pochybnú a menejcennú. Znamená však len obyčajnú možnosť voľby.
Keď si chcem vybrať, akú kávu si dám, musím poznať ponuku. Ak si chcem nejakú pripraviť, musím vedieť, ako. Tak som sa prihlásila.
Workshop sa konal v kaviarni Zrnko v Petržalke. Čakala som síce, že si jednotlivé metódy aj vyskúšam (a nepochybujem, že ak by som požiadala, nebudem odmietnutá), ale tentokrát mi veľmi vyhovovala pasívna pozícia. Konečne ma niekto obsluhoval!
Ochutnali sme kávy napríklad od DoubleShot, Bean Up, Veronia Coffee a ako inak, aj Green Plantation.
Aby sme mohli pomenovať chute jednotlivých káv a ich jemné odtiene, dostali sme takúto pomôcku:
( https://counterculturecoffee.com/learn/coffee-tasters-flavor-wheel )
Mne zatiaľ stačilo, ak som vedela vôbec kávy rozlíšiť a trochu rozpoznať, či cítim čokoládu alebo ovocie. Či ide o tropické alebo citrusové, mango či papáju, stále zostáva pre mňa čistou fantáziou.
Workshop trval päť hodín. Všeličo som sa naučila, začala sa trochu orientovať, ale hlavne, bol to pre mňa veľmi príjemne a priateľsky strávený čas. Slečna Evička z kaviarne nás hostila koláčmi, ktoré pečú aj na objednávku, sú z kvalitných surovín, bez farbív a konzervačných látok a naozaj vynikajúce.
Na záver ešte pre všetkých kávových obyčajníkov a kamarátov, ktorí, ako sa ukázalo, alternatívne metódy veľmi nepoznajú, malá ukážka.

Walküre
V60
Aeropress
http://www.roastmasters.com/chemex6.html
Chemex


A môj obľúbený Syphon alebo Vacuum Pot:
 
Skoro by som bola zabudla na špecialitu, ktorú nám priniesol David Fajt z Brew Bar Café - ľadová káva ako ju možno nepoznáte (káva sa lúhuje 24 hod. v studenej vode, potom precedí):
 
Neverila by som, ale fakt dobrá. 
Kávu vám vybranou alternatívnou metódou pripravia v spomínanom Brew Bare, ktorý sa nachádza vo Freshmarkete (bývalá Ikea) v Bratislave alebo si počkajte, až si kaviareň otvorím ja :-))

2 komentáre: