nedeľa 1. septembra 2013

Cesta tam a zase späť

Milí moji virtuálni priatelia! Vrátila som sa. Po viac ako mesiaci strávenom v Bratislave som sa vrátila do Bruselu. A vrátila som sa aj sem do tohto svojho blogopriestoru. Prešla som si svoje obľúbené stránky, prečítala pár príspevkov, lebo všetky sa naozaj nedali stihnúť, zapozerala som sa do plávajúcich rybičiek dolu a pocítila som takú malú radosť, že som tu. Áno, aj tu v Bruseli, aj tu na blogu.
V Bratislave a ešte predtým tu sa udiali všelijaké veci - veselé aj smutné, o ktorých sa mi teraz nechce písať.

Aby ste však boli v obraze, moja tohoročná dovolenka prebehla asi v tomto zmysle:
1. Keď sme jeden neskorý večer koncom júla dorazili domov, zistila som s hrôzou, že mačky nemajú ani jednu konzervu. Upokojila som sa pri uvedomení si, že som na Slovensku - aj keď je 20.45, môžem sa vybrať do obchodu. Tak sa aj stalo. Kráčala som medzi petržalskými panelákmi do Billy, medzi plnými kontajnermi smetí, okolo rozsvietených okien, do ktorých vidieť síce nebolo, ale hlasná vrava obyvateľov doliehala až ku mne, okolo skupinky bezdomovcov s fľaškami v ruke... zrazu som paradoxne pocítila akúsi nehu, vzťah k tomuto mestu, až lásku... Napriek všetkej úbohosti, špiny na ulici a bezútešnej atmosféry najväčšieho bratislavského sídliska som mala pocit, že tu som doma, že patrím sem a všade inde budem vždy len cudzinka.
2. Nikde sme nevycestovali. Zato som sa stihla postretávať so známymi a ponavštevovať kadekoho, niektorých aj viackrát.
3. Máme nový kávovar. V tejto chvíli musím prezradiť, že vtipkár je veľký kávičkár. Nielenže kávu obľubuje, ale aj sa zaujíma o jej pôvod, prípravu a všetko okolo. A teraz to navyše chytilo aj mňa. V Bratislave sme ochutnávali rôzne druhy plantážnych káv, učili sme sa správne kávu pomlieť a rozlišovať spôsob praženia. Najviac nám zatiaľ chutila Guatemala Antiqua. Chcela som sa dokonca prihlásiť na baristický kurz, ale keďže je leto, žiaden sa nekonal. Tak niekedy v budúcnosti.
4. Miškin Miško je čím ďalej tým viac neodolateľný. Konečne som mala možnosť s ním dosýta stráviť čas.
5. Ako som sa už v niektorom predchádzajúcom príspevku zmienila, obnovila som si profil na Sashe, kde predávam svoje handmade výrobky. Do Bratislavy som si šijací stroj nevzala a keďže nevydržím bez ručnej práce, navliekala som aspoň korálky a vyrobila som pár ozdôb. Potom som to všetko odfotila, fotky boli hrozné, tak ešte raz a ešte raz.. S fotením je oveľa viac práce ako s výrobou.
6. Včera sme pricestovali. Je tu všade ticho a čisto. Priviezla som si nové látky, nite, časopisy, knihy, ale aj napríklad hrubú múku a bryndzu. O pár dní začne francúzština a môj belgický stereotyp. Už sa celkom teším.

1 komentár:

  1. Keď sa nekonal baristický kurz, mala si sa prihlásiť na balistický, možno by si objasnila nejednu vraždu :) A to dole nie sú rybičky, ale prísavníky :)
    - hádaj kto

    OdpovedaťOdstrániť