štvrtok 20. júna 2013

MayaMat je moja švagriná

O Márii, teda bratovej žene som už písala. Možno aj nie raz. Týmto príspevkom by som jej ale popravde chcela urobiť reklamu a ukázať môjmu malému blogosvetu, čím sa zaoberá.
O tom, že majú dvoch dospelých synov, školopovinnú dcéru, dom, záhradu a s tým súvisiace starosti a domáce práce, písať nechcem. Žiadna žena by však nebola šťastná len pri povinnostiach. Maja preto okrem iného šije. A keďže je to žena mimoriadne praktická, vyrába vkusné dekorácie do bytu. Keď sa  raz o jej vankúšoch bude hovoriť po svete, s pýchou poviem, že to je moja švagriná (hoci to slovo mi je dosť nesympatické).
Koľkokrát som sa seba spytovala, prečo sa aj ja nezaoberám niečím viac potrebným? Prečo z mojich rúk vychádzajú len zvieratká, zvieratká a iné, hoci sebekrajšie "ozdoby"? Ale kto niečo robí, ten to pozná: musím. Akoby niečo mimo mňa rozhodovalo. Nechcem ale teraz písať o mne.
Maja je žena činu. Dostane nápad a okamžite ho realizuje. Znovu musím porovnávať: nie ako ja, ktorá nápad svojím mozgomlynčekom stokrát premeliem, dokážem hodiny a hodiny vyberať látku alebo zvažovať každé slovo v texte. Maja nie. Vymyslí a spraví. Ide a ponúkne. Aké jednoduché (sa to zdá byť)!
Maji budem vždy priať, aj kvôli môjmu bračekovi s ťažkou povahou (však sme súrodenci, nie?), ale dobrým srdcom. Vybrala som na ukážku niektoré výrobky, zvyšok si môžete pozrieť tu: http://www.sashe.sk/MayaMat

6 komentárov:

 1. Moc se mi líbí polštář ze třetí fotografie, má šikovné ručky...:))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zdeni....ja nemám slov, celé čítanie tohto krásneho vyznania som preplakala.
  Sedím sama na svojom utešenom dvore, seknutá v krížoch a nemohúca...otvorím si ntb a tam nájdem toto....ĎAKUJEM TI....mám ŤA rada....aj keby si mi nerobila reklamu, vieš.... :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Len inak by som sa to nedozvedela ;-)
   Ešteže som tento komentár našla v spamoch! Ďakujem aj ja!

   Odstrániť
 3. Jé, to je hezký!!! I výrobky, i to, jak se máte rády. To je dobře ...

  OdpovedaťOdstrániť