utorok 12. februára 2013

Poznáte Zaz?

Pesničku (aj speváčku) som spoznala na francúzštine. Práve sme sa učili použitie zámena "en", a tak prišla vhod. Volá sa Je veux (chcem). Spieva sa tam síce na tému všeobecne obľúbenú a tisíckrát omieľanú, ale páči sa mi.
Pre tých, ktorí by prípadne nerozumeli, tak Zaz spieva o tom, čo chce (lásku, radosť, dobrú náladu...) a čo zas nechce (šperky od Chanel, limuzínu...) - aké prekvapivé(!).
V každom prípade som si Zaz v tej chvíli (a ešte neviem dokedy) obľúbila.

ZAZ - Je veux:

9 komentárov:

 1. Poznám, je to asi trištvrte roka, čo som ju prvý raz zaregistrovala. Mne sa páči toto:
  https://www.youtube.com/watch?v=-8ZqhPtlXpM

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, aj ja som chvíľu váhala, či ju sem nedám tiež. Pekná, čo?!

   Odstrániť
  2. Páči sa mi od nej toho viac a nepotrebujem k tomu vedieť ani po francúzsky, hoci by som túto reč rada ovládala. Jej piesne majú fajn atmosféru. Občas si zvyknem nájsť texty na internete a dám si ich preložiť (to myslím všeobecne, nie iba pri piesňach ZAZ), no niekedy to vôbec neurobím.

   Odstrániť
 2. Očarila ma. Výborný hlas, zmysel pre rytmus, prirodzený prejav, spieva,čo cíti vyžaruje z nej energia.
  Púšťam si to už štvrtý raz, celkom ma to chytilo.
  Biska

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tyjo, to je krásnej hlásek. Jako konipásek :-))
  Já se obyčejně nenechávám ovlivnit co se týká výběru hudby, vlastně jsem už desítky let :-) závislá na jistém vypravěči balad, ale tuhle holčinu jsem se rozhodla přibrat do oblíbených. Díky za tip.

  Technická: Olivko, někam jsi mi psala komentář, ještě s Ratkou, a on spadl do spamů, netuším proč. Obnovila jsem ho, ale nemůžu ho najít, tak aby ses nedivila, že nereaguju. Zdravím!!!
  Kasch.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Naposledy som ti komentovala tu: http://kaschika.wordpress.com/2013/02/03/asi-chci-moc/#comments, ale že nereaguješ, to predsa nevadí... Teším sa, že Zaz sa ti zapáčila.

   Odstrániť