štvrtok 28. februára 2013

Aj medvede chodia na výlet


V Bruseli neďaleko Grand-Place (hneď vedľa) je ulička, ktorú volajú tiež "Pita" ulica, lebo po celej jej dĺžke po oboch stranách je samé bistro - jedno vedľa druhého a všetky ponúkajú to isté: pitu, gyros, tzatziki, plnený vínny list atď. My tam občas tiež zájdeme, ale vždy do tej istej malej gréckej reštaurácie Plaka. Aj včera sme boli. Teraz však nejdem písať, aký bol falafel, ktorý si tu väčšinou dávam.
Zaujala ma skupina asi desaťročných detí, pravdepodobne škola na výlete v hlavnom meste. Ja na takéto skupinky mám slabosť, veď viete.
Jedli, boli hluční, jednému popadali hranolky, druhému sa vyliala kola, vykrikovali na učiteľov... Bola to bezprostrednosť sama, jedným slovom život. Ten najväčší frajer, celý v čiernom, v mikine s nápisom NY COLLEGE, si prekladal veci do igelitky. A viete, čo tam mal? Úplne ma to dostalo: medvedíka - hnedého, skoro zodratého plyšového macka.

6 komentárov:

  1. Pod tvrdou kůrou,něžné srdce se ukrývá...:))

    OdpovedaťOdstrániť
  2. No jasne...nech aj jeho chlpatý miláčik čosi z toho výletu má! Ak to bol vodca, tak za chvíľu všetci spolužiaci budú nosiť svojich plyšákov.

    OdpovedaťOdstrániť
  3. ja mam svojho medvedika uz dlhe roky, vozim ho na zadnom sedadle auta lebo viem, ze je zodpovdny a kym na mna caka,nik auto neukradne /nie , tak ako tie dve pred nim, ked tam nebol).A v kabelke nosim hrocha, s tym aj cestujem do dalekých krajín, a kedze ma jednu nozicku dlhsiu ako tu druhu, vzdy sa v poridku vratime domov a nase dobrodruzstvo oslavime.

    OdpovedaťOdstrániť