utorok 15. januára 2013

Prišiel mi balík!

Moja kamarátka Eliška napísala knihu. Že kniha už vyšla, som sa dozvedela od Katy, ktorá vybavila, aby ju Mirka doviezla na Slovensko, odovzdala Natálii, ktorá ju zabalila a poslala mi ju do Bruselu. Trošku zložité, ale dnes mi prišla zásielka. Okrem toho, že mám za sebou skúšku z francúzštiny, po ktorej som celú noc vo sne rozprávala tým krásnym a mne ešte stále neuchopiteľným jazykom, dnes tu sneží a ešte aj ten balík!
Ku knihe patrí Kapsík, ktorého vyrobila Ajka a pomenovala som ho Hugo.
 
Našla som mu miesto na parapete, aby mohol pozerať na sneh.
Knihu ilustrovala Borka a príbehy v nej sú o skutočných ľuďoch. Jeden je O Zdeničce a ja som v rozpakoch, lebo neviem, či je o mne.
 A vy - chceli by ste, aby niekto o vás napísal rozprávku?

7 komentárov:

 1. Moc pěkné, určitě bych také uvítala nějakou svou osobní pohádku, ale musela by být značně originální, nemám ráda ty klasické ...a žili spolu šťastně do smrti :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. jeej aj ten Hugo je perfektný :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Čítam začiatok rozprávky a vidím Teba...
  Páči sa mi, čo nadelilo slniečko, vietor, mesiac a zem.
  Biska

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Biska, tie rozprávky sú krásne a veľmi dobre sa mi aj čítali. Však nie som si istá, či ozaj som to ja... Sú tam aj také vlastnosti, ktoré sa mi nepáčia, no ale niekedy tie svoje horšie stránky vidieť ani nechceme... Musím sa Elišky opýtať. Ale chcem to vôbec vedieť? A je to vôbec dôležité?

   Odstrániť
 4. Dôležité je,že si Elišku zaujala a dala si jej inšpiráciu.Aj vďaka tebe je na svete originálna knižka rozprávok.
  Biska

  OdpovedaťOdstrániť