streda 14. novembra 2012

Oči, oči, čierne oči...

Čakala som na metro. Pristúpil ku mne mladý muž, ktorý ponúkal noviny, pravdepodobne niečo ako naše Nota bene. Zadívala som sa mu do očí, čo som nemala robiť a už ma mal. Neviem, či som si ten plátok chcela kúpiť či nie, dať mu peniaze, ľutovať ho alebo čo... A už vôbec nie, že by sa mi páčil. Len som sa dívala do tých mäkkých, hlbokých očí, nemohúc sa odpútať, on niečo hovoril a ja som nepočúvala.


Niekedy sa mi to stáva.
Raz v Bratislave ma večer na ulici zastavil jeden a  chcel, aby som mu požičala peniaze na vlak do Košíc. Nielenže som mu dala väčší obnos, ako bolo treba, ale dala som mu aj svoju adresu na vrátenie peňazí a zaplatila kávu v kaviarni. Nemusím zdôrazňovať, že žiadne peniaze mi neprišli, však? Bola to podobná situácia, uverila som jeho očiam.
Niekedy sa mi to stáva.
Dnešný chlapík z metra nechápal. Bola som paralyzovaná po končeky prstov. Čo len bolo v tých očiach? V jednej chvíli mu došlo, že sa snaží márne a vtedy sa premenil. Pohľad mu nečakane stvrdol, oči zatiahli a nahnevaný išiel ďalej.
Už mám dosť rokov a aj skúseností nemálo, ale niekedy proste naletím: na pohľad, na gestá, slová... Posledné, čo by mi napadlo, je, že niekto môže mať zlé úmysly.

4 komentáre:

 1. A to sa hovori, ze oci su oknom do duse :) ale veru, niekedy sa to stane, ze nas oci ohuria a nakoniec sa vsetko vyvinie inak. Ja som vzdy verila na dobro niekde na konci tunela...

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Bŕŕŕ...až ma striaslo. Veru, niekto má veľmi silný pohľad. Mne sa to občas stáva, ale nie s ľuďmi. Skôr s vecami. Kamarátka hovorieva, že sa prosto len "dobre díva" a neviem odtrhnúť pohľad od nejakej veci.Oči sú ešte citlivejšie, takže pohľad do očí dokáže takmer zhypnotizovať.

  Myslím si, že ak takto reaguješ, je to znak, že si veľmi citlivá a dobrá duša.Kopnúť sa cez dôverčivosť nie je hanba. Hanba je nepomôcť nikomu, ani tomu kto tú pomoc naozaj potrebuje.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem za pekný komentár. Aj ja som ti párkrát napísala niečo, avšak nič sa tam neobjavilo. Možno moje komentáre skončili v spamoch...

   Odstrániť
  2. Dva komentáre ti hodilo do spamu. Wordpress to nejako nezvláda, ale on si zvykne. Ja som ich hneď dala ku článkom. To sa mi ešte nestalo!

   Odstrániť