utorok 16. októbra 2012

Soľ, šunka, špenát...

Že mám rada zoznamy, už nemusím zdôrazňovať. Ale že mám rada aj cudzie zoznamy, som vlastne ešte nikomu nepovedala.
Včera som však bola nakupovať v supermarkete Colruyt, jeden taký cudzí zoznam sa dostal priamo ku mne, a tak som ho bezostyšne vzala. Vozíky sú tu vybavené špeciálnym štipcom, aby si zákazník mohol pripevniť napríklad svoj lístok o vrátených fľašiach, objednávku u mäsiara alebo práve spomínaný nákupný zoznam.
Veľakrát, až pravidelne sa stáva, že ľudia si tam svoj zoznam zabudnú alebo keďže ho už nepotrebujú, jednoducho ho tam nechajú. Obvykle ich hneď s veľkou ľútosťou vyhodím, ale ten včerajší mi bol mimoriadne sympatický.
Aj keď netuším, o akého pisateľa ide, je mi zrazu blízky. To neúhľadné dvojfarebné písmo, položky nesystematicky zoradené, pripisované určite na viackrát...A ten obsah - dojímavo ľudské.
Možno by dotyčného mohlo mrzieť, že jeho zoznam sa dostal až sem a že zverejňujem niečo také intímne ako nákupný zoznam. Pre vyváženie situácie prezradím, čo som si kúpila ja:
Čo poviete?

9 komentárov:

 1. Zdeni, ten štipec je veľmi šikovná vecička, môj manžel vždy zabudne lístok z vrátených fliaš v peňaženke alebo vo vrecku a nájde ho až po niekoľkých dňoch (týždňoch...).
  Tiež ma fascinuje, aký odlišný typ rukopisu majú napr. Angličania a vidím, že aj Belgičania od nášho. Ako tak na to pozerám, by som si podľa toho zoznamu nakúpila tiež :-) L.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, štipec, len škoda, že nie je v každom obchode. S lístkom z fliaš sa mi stáva to isté, niekedy ho ani nenájdem.

   Odstrániť
 2. Ja tam vidím systém. Čiernym potraviny a červeným čistiace prostriedky a podobné vecičky.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Musím vás sklamať, medzi červenými sú aj potraviny ;-)

   Odstrániť
 3. Moje nákupní seznamy jsou taky "velmi lidské". Začnu úhledně vlevo nahoře, pak přidávám položky jendu pod druhou, a když už začne být na papírku moc málo místa, klidně ho o 90 stupňů pootočím a nakonec vyplňuju mezírky.
  A na cizí seznamy se taky dívám ráda. My tady ale žádný štipec na nákupních vozíkách bohužel nemáme.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Štipec je super. Čo sa mňa týka, pridávam tiež všelijako, ale nakoniec výsledný zoznam krasopisne prepíšem v poradí, ako je tovar v obchode umiestnený (normálne sa tomu teraz sama smejem).

   Odstrániť
 4. Veď ty si našla kúsok života iného človeka Oli. To je úžasné. Ja som ešte nikdy nákupný zoznam nenašla, čo ma mrzí, ale ak by sa tak stalo, určite by som si ho odložila. A potom ďalší...a ďalší...a jedného dňa by som vytvorila malú výstavu nákupných zoznamov toho, ako memento bežného života jednotlivca.

  Tvoj blog sa mi veľmi páči!Budem sem chodievať často.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Naozaj si nenašla žiadny nákupný zoznam? Ale to je výborný a originálny nápad s tým zbieraním zoznamov! Všelijako by to mohlo nakoniec vyústiť. Výstavka alebo ich ďalšie využitie: vytvoriť z nich obraz, oblepiť nimi niečo a pod. Pouvažujem. :-D
   A ďakujem za povzbudenie. Budeš tu vítaná. Tiež som rada, že som objavila tvoj.

   Odstrániť
  2. Veru...ešte nikdy. Ale ak by sa mi to niekedy podarilo, asi by som si vypýtala tvoju adresu a poslala ti ho. Veď čím viac, tým lepšie. A ešte tak zoznamy vo viacerých jazykoch...to by bolo super!

   Odstrániť