štvrtok 11. októbra 2012

Je suis revenue pour elle

V roku 1961 som ešte nežila. Ona už áno.
V minulom príspevku (tu) som písala, že v jednom vetešníctve som objavila prastaré belgické vydanie Elle a že sa chcem preň vrátiť. Tak sa aj stalo. Kúpila som nakoniec nielen Elle, ale aj Marie France. Čo myslíte, koľko som za tieto dva čarovné kúsky zaplatila? Neuveriteľné 2 eurá! Rýchlo som naskenovala pár zožltnutých stránok, aby ste do nich mohli nazrieť.

ELLE - marec 1961
vyzerá, akoby toto číslo bolo venované potrebám do domácnosti. Dlhočizný článok aj s poučným obrázkom o konštrukcii a fungovaní kombinovaného sporáka ma, povedala by som, dostal.


MARIE FRANCE - júl 1960
tento titul nepoznám, ale napokon sa mi výtlačok viac páči. Obsahuje (ako inak) veľa reklám, módy, ale napríklad aj článok, ktorý nás zavedie do domu Salvadora Daliho.
A zdá sa mi, že Ján-Pavol (Belmondo) bol vtedy ešte celkom pekný.


 

4 komentáre:

  1. Tak tohle nemá chybu. Určitě si schovám některý z dnešních časopisů Elle a zhruba tak za 40 nebo 50 let si na ně zkusím vzpomenout. Schválně jestli mně a mým dětem taky bude připadat tak nostalgicky legrační.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tak za 50 let už si na nic asi vzpomínat nebudu (leda bych byla tak trochu kuriozita), v 60. roce jsem se totiž narodila.
    Móda těch roků byla v něčem úžasná, ale v něčem totálně ujetá; božínku, když si vzpomenu třeba na pletené "kukly" na hlavu, na zapínání pod bradu, a do výšky vycpané šátkama nebo igelitama; vypadaly jsme jak Márč Simpsonů :-)))))))

    OdpovedaťOdstrániť