štvrtok 6. septembra 2012

Výpisky z lodného denníka - 6.časť

12. august - nedeľa

Pasia zaoceánskym parníkom


Vyzerá, že hmla už nie je. Morské predpovede sa líšia, tak si vyberáme najpriaznivejšiu a rýchlo vyrážame. Snáď 20 míľ zvládneme, kým príde ten zlovestný predpovedaný protivietor. Namiesto neho však opäť sadla hmla. Slovo sadla skutočne sadne. Bola ťažká a vlhká. Okuliare zarosené, tričko, vlasy vlhké. Pasia má aj húkačku - toto je poznatok dňa. Vraj nebola použitá, veď takúto hmlu na mori ešte nezažili, až teraz v Costa del Sol, kde 360 dní v roku je slnečno. Cítim sa ako na zaoceánskom parníku. Pomaly pomocou navigácie sme sa dostali medzi zelený a červený maják prístavu Almerimar. V tej chvíli hmla ako prišla, tak zmizla.

13. august - pondelok


Jeden deň v Almerimar

Pravdupovediac tento prístav sa mi páči menej ako Almeria. Avšak vyzerá to, že tu budeme musieť kvôli spomínanému vetru pár dní zostať. Rozfúka sa okolo 16.-17. a pred nami je 36 míľ do najbližšieho prístavu. Nestihneme. V takom počasí zátoka neprichádza do úvahy.
Vybrali sme sa na pláž. Zdá sa, že je tam podstatne menej ľudí ako včera - v nedeľu. Bola to síce pravda, ale po hodine ležania na kamienkoch, keď z každej strany si meter od nás priľahla nejaká skupinka tučných, hlučných asi Španielov, sme odišli.
Ani umiestnenie lode nie je ideálne. Dostali sme priečne parkovacie miesto hneď pri chodníku a ceste, na opačnej strane ktorej je obchodík so suvenírmi a pár reštaurácií. O nejakom pokoji a súkromí teda hovoriť nemožno. Na pár krokov je ale aj kaderníctvo. Nedá sa nič robiť, musím! Rozhodla som sa, hoci v Bratislave mám veľmi šikovného kaderníka (Marcel sa volá).
Reštaurácie si vyberáme podľa toho, či majú wifi. V tomto smere je Slovensko veľmi pokrokové. Ale domy a stromy tu majú exotické!

14. august - utorok

Budíček, raňajky a odchod

Ako som už spomínala, parkujeme v najrušnejšej časti prístavu. Ráno ma zobudila náhla hlasná vrava s hudbou. Vodič zásobovacieho auta počúval rozhlasovú hru a nechcel o nič prísť, keď vynášal tovar. Pridať hlasitosť bol veľmi dobrý nápad.
Na základe náhlej zmeny predpovede počasia sme po raňajkách predsa len odišli. Plavili sme sa dlho, lebo v plánovanom prístave mali plno. Museli sme pridať ďalších 10 míľ. Dorazili sme však do prístavu Marina del Este v prekrásnom prostredí.

15. august - streda

Krása jednoduchosti

V tomto príjemnom malom prístave ostávame ešte deň. Jediná chyba: nikde voľné wifi. Ale zato úplne krotká čajka a v noci ohňostroj!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára