štvrtok 6. septembra 2012

Výpisky z lodného denníka - 4.časť

Pozorovala som čajky, iné lode a stánky so suvenírmi. Navštívili sme niekoľko reštaurácií v meste. Viem, čo sú tapas, salade mixta je všade rovnaký a už si ho neobjednám, lebo obsahuje tuniaka. V stánkoch ponúkajú aj gyros či kebab (nikdy neviem, aký je rozdiel) v obrovskom pečenom zemiaku.

 


7. august - utorok
Garrucha - tapas, čajky, siesta
 
Väčšinu tohto dňa sme strávili v novovybudovanom prístave, kam sme pôvodne ani ísť nechceli. Majú tu veľa miesta, tak nás k mólu pripútali pozdĺžne. Aj to je pre mňa nový poznatok: pozdĺžne a priečne parkovanie - presne ako autá.

 
Život tu začína večer. Aj raňajkové bagety nám upečú radšej o 23. Veď kto by otváral ráno?
 
8. august - streda
 
Koniec sveta Cala Higuera
 
Odchádzame. Nie je mi dobre. Povedala by som, že mi je až zle. Včerajšie víno? Jedenie bez štipky sebakontroly? Jedno s druhým, len morská choroba to nie je, hoci kolísanie len zhoršuje. Nechápem, prečo som si myslela, že mi urobí dobre, keď začnem v podpalubí variť. Loď je totiž vybavená špeciálnym, voľne upevneným sporákom, aby sa sklon kompenzoval. Konštruktéri mysleli na všetko: okraje pracovnej plochy, úložných miest a dvierka skriniek majú zarážku. Naozaj sa tentokrát nič nezošmyklo, veď ani žiadne vlny neboli, ale mne to nepomohlo. Chcela som spraviť obyčajné cestoviny, ale v polovici som to vzdala.
V ten deň sme opäť skončili v zátoke. Zvečerievalo sa, najbližší prístav bol obsadený, tak sme si vybrali útulné miestečko Cala Higuera.


Vo vzdialenosti, ktorú by som preplávala aj ja, sa na skale provokatívne týčilo romantické sídlo. Terasa s pár stolíkmi bola osvetlená lampiónmi a ja som viac ako inokedy túžila po pevnine.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára