streda 5. septembra 2012

Výpisky z lodného denníka - 2.časť

4. august 2012 - sobota
 
Raňajky

Spoločné raňajky sú jedna zvláštna vec. Vytvoria vzťah. Netreba sa nijako extra pričiniť, žiadna spoločná minulosť alebo zážitky, žiadne dlhé rozhovory či odhalené tajomstvá a zrazu sme si blízki, akoby sme sa poznali už dávno. Ráno mi prídu ľudia takí ozajstnejší, majú celkom iné oči.
Mala som jednu priateľku, s ktorou sme čas od času spolu poraňajkovali. Na tieto chvíle som sa vždy veľmi tešila. Spomínam si, ako sme si vždy u jednej z nás dávali pečivo s maslom a džemom, ale hlavne instantnú kávu, teda nesku. Inak ju vôbec nepijem, ale neviem prečo, vtedy s Natáliou to bol najlepší nápoj sveta.
Dali sme si raňajky v štvorici. Takto spolu strávime 14 dní. Odchádzame z prístavu Santa Pola, ideme na motor, lebo je bezvetrie.


Ležím na palube pod nerozvinutými plachtami. Ležím a len tak pozorujem vodu, ktorá je len mierne zvlnená. Je to upokojujúce.


V prístave sa loď priväzuje k mólu, ale v zátoke, kde chceme stráviť noc, musíme zakotviť. Dozvedám sa, že kotva sa síce zachytáva na dne, ale loď fixuje hlavne reťaz, z ktorej pri kotvení treba odmotať dĺžku, rovnajúcu sa aspoň 4-násobku hĺbky miesta.

Rinçón de la Solitrona. Pred spaním sa okúpeme - celé more je naše. Do tmy sa rozprávame a ja idem spať prvá.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára