utorok 4. septembra 2012

Výpisky z lodného denníka - 1.časť

3. august 2012 - piatok 

Plavba (s) Pasiou
Začiatok dovolenky. Cesta takmer úmorná. Nedokážem sa tešiť. Lietadlo Viedeň-Barcelona mešká 1.45 h. Ukradnutý bozk som si nekúpila - bol drahý a nemala som čas na rozmyslenie. Prečo ho vlastne tak veľmi chcem? Spomienka na tú vôňu mi nedá spať. Neskončí to ale tak, že len čo si ju kúpim a dám prvýkrát na seba, zistím, že to opäť nie je ono?
Barcelona - stále akoby som sa nemla na čo tešiť a navyše lietadlo zase mešká. Nechcem vidieť žiadnych ľudí a bojím sa, že takto to zostane. Nejdem sa pozrieť ani čo nové v Desigual - a to je čo povedať! Ale pozor! Mám Baiser Volé (Cartier). Nádhera. Presne takú vôňu som hľadala.
V Alicante sme za 45 minút. Taxikár nás vezie do Santa Pola a ja stále neviem, čo ma čaká. Privítal nás vtipkárov kamarát, spolužiak, ktorého som predtým videla len raz. Neviem, či práve v lýceu v Nimes rozdávali ten šarm a podobný humor, ktorým obaja oplývajú, ale v tej chvíli všetko napätie zo mňa opadlo. Bolo 0.15.
Sympatická malá loďka, omnoho menšia, ako som čakala - žiaden únik na opačný koniec, ale ani to mi zrazu neprekážalo. O 2.00 sme si líhali, voda žblnkala o loď, ktorá sa občas rozhojdala a ja som začala veriť, že bude fajn.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára