sobota 28. júla 2012

Narodeninová súťaž

Všimla som si v iných blogoch, že je zvykom určitým spôsobom osláviť výročie jeho založenia, niekto dokonca upozorní aj na desaťtisíceho, stotisíceho atď návštevníka. Každá oslava má niečo do seba. Prinesie minimálne malú osobnú radosť, ale niekedy možno aj určité zastavenie sa a prehodnotenie.
Tento blog vznikol v auguste 2011. Neviem už presne, ktorý deň to bolo, nakoľko práve prvý článok raz pri nejakej korekcii  jednoducho zmenil dátum uverejnenia. Dodnes neviem, ako sa to stalo, pravdepodobne mojou nešikovnosťou pri práci s blogom. V každom prípade koncom augusta oslávime 1. výročie. Natíska sa však otázka, že ako.
Mala by som napísať nejaký extravagantný, extradlhý či extrazaujímavý článok, vyrobiť každému následníkovi (ešteže ich nie je toľko ;-)) originálny darček alebo upiecť trojposchodovú tortu a uverejniť podrobný fotorecept? Mala by som zmeniť profilovú fotku, celkový dizajn alebo radšej úplne zavrieť túto knihu a o blogovom svete ani nesnívať?
Vážení čitatelia - tu musím prerušiť a niečo prezradiť. Môj muž je veľmi vtipný človek. Mnohí jeho zvláštny humor nechápu, niektorí sa aj urážajú (aj ja občas), ale ja ho milujem - ten humor... ale aj jeho ;-) Tak ten môj, odteraz ho tu budem nazývať vtipkár, čítava moje príspevky. Potom keď mu niečo s nadšením rozprávam, povie vždy, že napíš do blogu: "Milé dámy, dnes som zažila..." Spomínam to celé kvôli tomu osloveniu, on si totiž myslí, že moje príspevky čítajú len ženy a vôbec takéto blogy aj píšu zväčša ženy. Nakoniec, povedzme si otvorene, nemá ďaleko od pravdy.
Takže vážení čitatelia, alebo keď chcete, tak milé dámy, ak máte akýkoľvek nápad ako originálne verejne osláviť 1. výročie založenia tohto blogu, dajte mi vedieť. A teraz som dostala nápad ja: zo všetkých odpovedí jednu vylosujem (bez prítomnosti notára) a pisateľa/pisateľku obdarujem vlastnoručne vyrobenou drobnosťou. Keďže, ako ste si všimli, nemám veľa čitateľov, pravdepodobnosť, že vylosujem práve vás, je veľká. Vyhodnotenie, výroba a následné odoslanie nastane až po udalosti, nakoľko v auguste ma čaká ešte dovolenka.
Tak píšte prosím a ďakujem vopred.

2 komentáre:

  1. Gratuluju k výročí! Já bych na vašem místě uspořádala malou anketu a zeptala se vašich čtenářů, který z vašich příspěvků je za uplynulý rok nejvíce zaujal a proč. A taky bych si upekla dortík, zapíchla do něj jednu svíčku a při sfouknutí bych si přála spoustu inspirace ke psaní :-) Hezky to oslavte.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Zdeni, ja vobec nemam momentalne ideu, ako by som oslavila vyrocie blogu, kazdopadne, pisem hlavne preto, aby som ti zapriala vela vela zazitkov, fantazie a kreativity k pisaniu novych clankov a taktiez dalsich nadsenych citatelov! :-)
    Ja ked som zakladala blog, ani som nedufala, ze sa casom rozsiri povedomie o mojich receptoch a sem tam si ich niekto precita a bude sa vracat k mojim prispevkom. A vzdy ma potesi kazdy novy komentar, pohlad ci skusenosti z druhej strany, a ak niekomu aj chuti, ak sa odhodla vyskusat nejaky receptik, ci motivuje ho nejaky vylet, tak o to viac. Uzi si dovolenku s milym panom vtipnym :-) a ja od zajtra mam tiez dva tyzdne ruky hore na dovolenke, tak sa tesiiim. Este raz vsetko dobreeee!

    OdpovedaťOdstrániť