štvrtok 23. augusta 2012

Liebster blog

S potešením oznamujem, že od čitateľky a blogerky Tatiany (des fragments) som dostala milé ocenenie Liebster blog. Je to cena pre malé blogy (do 200 pravidelných čitateľov) pochádzajúca z Dánska.

Donedávna som ani netušila, že ocenenia takéhoto druhu vôbec existujú a že čoskoro aj ja jedno získam, som skutočne nečakala. Takže Táničke ďakujem a pokračujem podľa pravidiel (veď čo by to bola za súťaž bez pravidiel), ktoré hovoria:
 1. poďakovať sa osobe, ktorá ocenenie udelila (to by som urobila aj bez upozornenia)
 2. na svojom blogu nechať odkaz na jej blog (stalo sa)
 3. navrhnúť ďalších 5 blogov na ocenenie s menej než 200 čitateľmi (najťažšia úloha)
 4. informovať blogerov o nominácii (veľmi rada)
 5. umiestniť ocenenie na blogu (pokúsim sa)
Pristúpim teda k bodu č.3. Je síce pekné, že Dáni mysleli aj na začínajúcich alebo menej známych blogerov či blogerky, ale mne sa tým úloha značne skomplikovala. Sama ešte nie som v blogovaní veľmi zbehlá, a teda ani veľa iných "malých" blogov nepoznám.
Veľmi rada by som ocenila napríklad Vintage blog, ktorej autorka bola mojou prvou verejnou sledovateľkou (za vtipkárom a mojou kamarátkou), ale zistila som, že počet jej čitateľov vysoko prevyšuje povolenú hranicu. Potom som chcela dať napríklad blogy Luxusní život Vanilky, Očima Mademoiselle, Nevyléčitelná optimistka alebo My little word, ale tie zase ocenenia už majú. Nakoniec sa mi nejaké predsa podarilo vybrať, i keď niektoré  z nich neuvádzajú počet sledovateľov (čo však je tentokrát pre mňa výhoda). Na ocenenie Liebster blog navrhujem tieto blogy:

THE HOT RATS - má podtitul "vážně a převážně nevážně o životě, Vesmíru a vůbec…", ktorý je výstižný. Blog sa mi páči, lebo je (ako pravdepodobne aj jeho autorka) všestranný, inteligentný a mierne rozporný.
Quality Design -  inšpiratívny a vkusný blog hlavne  o dizajne, ktorý ma dostal svojím úvodným heslom.
... zase ta Lucie! - hádam najspontánnejší blog, ktorý poznám. Mimochodom práve v tomto prípade dosť pochybujem, že má menej ako 200 čitateľov.
La Maison Verte - príjemný blog s krásnymi obrázkami.
Krolling-done - vybrala som ho, lebo autorkou je mladučké dievča, ktoré sa cíti ako čierna ovečka medzi tisícimi bielymi a tento pocit mi je čas od času blízky.

A je to. Mrzí ma, že ani jeden z vybraných blogov nie je v slovenčine, ale naozaj nepoznám taký, ktorý by podmienkam súťaže vyhovoval. Prípadne ak poznáte nejaký zaujímavý slovenský blog, pošlite mi odkaz.
Všetkým oceneným aj neoceneným začínajúcim, neznámym aj ešte neobjaveným blogerom želám inšpiráciu, šťastné chvíle pri tvorbe, veľa čitateľov a milých komentárov k príspevkom.


3 komentáre:

 1. Zasetalucie mnohokrát děkuje! Takové krásné ocenění! Vzhledem k tomu, že každý týden přemýšlím, jestli blog nezavřít, protože mi ho vykrádají novináři a lepí se na mě magoři, tak mě to ještě o to víc potěšilo. Vďaka!!!

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zdeni, som rada, ze ta ocenenie potesilo, ako aj mna, ked som ho dostala :-) Prajem vela dalsich nadsenych citatelov :-))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. děkuji moc! opravdu jsi mne potěšila :)

  OdpovedaťOdstrániť