pondelok 16. júla 2012

Aj z čoho sa dá tešiť

Niekedy mi vedia urobiť radosť veci. Obyčajné veci - predmety. Niečo niekde objavím, zapáči sa mi to a kúpim. Napríklad tento čajník mi padol do oka v obchodíku Salt and Pepper, ktorý práve rušili. Keďže pijem veľa čaju, presne takúto veľkosť som potrebovala.


Niežeby som mala byt v nejakom námorníckom štýle, ale nepomôžem si: milujem majáky. Musela som si už konečne jeden kúpiť. Hneď nato ďalší som dostala a tak uvažujem, či ich nezačnem zbierať.

Pri niektorých mačkách je ťažké mať vo váze rezané kvety. Pritom to bol vždy môj sen mať v byte stále čerstvé kvety. Tak som raz priniesla domov túto dekoráciu, kde aj voda je falošná a myslím, že je to napokon celkom vkusné.


Nakoniec orchidea. Nikdy som po žiadnej netúžila, dokonca som tieto vyhľadávané a obdivované vzorky prepychu neznášala a zdali sa mi umelé. Teraz som si však jednu kúpila! Takú miniorchideu zozačiatku, aby to nebol úplný výsmech mojich zásad. Zmenila som sa? Najskôr áno.2 komentáre:

 1. Všechny kousky jsou moc pěkné, sama bych je do bytu brala. U těch květin se mi nechtělo věřit, že jsou jen umělé (mimochodem s kočkou mám stejný problém) a ta souprava na čaj je kouzelná, v tom ranní čaje musí chutnat dvojnásob!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. - To poteší...
   - Naozaj sú na nerozoznanie, nielen na obrázku...
   - Mačky lietajú rýchlosťou 100km/h, spolu s nimi všetko navôkol. Alebo niektorá z nich na mňa drzo pozerá a labkou pomaly posúva vázu, drobné vecičky na polici... Veď to poznáte...
   - Nie je to súprava, pohárik (či misku) som si dokúpila, nech dojem je dokonalý ;-)

   Odstrániť