utorok 26. júna 2012

Čo som si na leto predsavzala

Ako som už v minulom príspevku spomínala, mala som pôvodne v pláne písať o niečom inom. Začala som obšírne popisovať svoje zoznamy a cieľom pritom bolo dať si na leto pár predsavzatí. Možno sa mi do nich až tak nechcelo, že podvedome som im ani nedala priestor. Je však už najvyšší čas! Niekde som čítala, že keď sa človek o niečom pevne rozhodne, je dobré zverejniť svoj úmysel, potom už niet cesty späť. Týkalo sa to síce chudnutia, ale vravím si, že prečo by táto rada nemala širšiu platnosť?
Všetko sa začalo tým, že som si kúpila nový mobil. Presnejšie smartfón Samsung Galaxy Y Duos S6102. To je on:


Nikdy som si nemyslela, že podľahnem niečomu, čím som doteraz u svojich najbližších opovrhovala, niečomu tak prízemnému ako neustále nastavovanie a sledovanie činnosti svojej novej hračky. Tamagoči pre dospelých. Mojou vášňou sa stal Google Play, čiže kadejaké aplikácie, ktoré objavujem, inštalujem a následne mažem. Samozrejme okrem toho si naďalej na notebooku čítam príspevky svojich obľúbených blogov, sem-tam nejaké komentáre napíšem a vždy sa niečo vyskytne, čo treba nájsť na internete. Nie je žiadnym tajomstvom, že pri týchto činnostiach sa čas neuveriteľne zrýchli, až človek stráca kontrolu. Prejde hodina, deň, život...
Moje zoznamy prác stoja nedotknuté, knihy neotvorené, na šijací stroj padá prach... Na neurčito bolo presunuté vysávanie, riad, kvety a ešte všeličo - inak dosť akútne.
Tu musím povedať, čo som doteraz zahmlievala: v Belgicku síce zamestnaná nie som, ale neznamená to, že nič nerobím. Od júla by v organizácii môjho času mali nastať určité zmeny, toho len pre seba budem mať ešte menej (asi naďalej zahmlievam), tak by som nechcela, aby mi ako voda pretiekol medzi prstami...
Nemám úmysel naplánovať si hodinu po hodine, ale tu je niekoľko bodov, ktoré by som chcela dodržať:
1. Budem skoro vstávať, aby som všetko stihla v pokoji, zacvičím si a raňajkovať budem čo najneskôr.
2. Veľa času by som rada strávila vonku, a to hlavne sama. Budem chodiť do parku, môžem tam napríklad čítať, písať alebo len tak pozorovať okolie.
3. Každý deň sa trochu pozriem do francúzštiny - aspoň na pol hodiny. Do konca leta si všetko zopakujem a čo neviem, sa doučím. Môžem si založiť nejaký pekný zošit a urobiť si prehľad.
4. Keď moja vymyslená "pracovná doba" skončí, osprchujem sa - mám skúsenosť, že sprcha vždy niečo prehodí, oddelí.
5.  PC záležitostiam sa po 21. hodine už nebudem venovať.
6.  Pred spaním si vždy niečo neelektronické prečítam.
7.  Aspoň raz za týždeň by som sa chcela zaoberať šitím.

Našlo by sa ešte niekoľko bodov, ale treba si dávať reálne ciele, tak zostávam len pri siedmych.

8 komentárov:

 1. Mila Zuzko, i ja jsem vcera zacala s mensimi plany na letosni leto. Nezvykle se mi trepou ruce, kdyz nesu tezke veci. Coz je znameni, ze mam zacit cvicit a hned mam prvni bod! Dalsi male predsevzeti je, ze nebudu surfovat po internete pred spanim, radeji si prectu par stranek knizky nebo casopisu.Zjistila jsem, ze lepe usinam a hlavne i spim po cteni tisteneho slova nez zirani do laptopu, kde tech informaci je mnoho a jen se preklikava dale a dale.... A zatim posledni bod je vest si uplne seznamy, protoze uz zacinm zapominat....:o) Hodne chuti do plneni nasich letnich predsevzeti preji nam obema! Gabi

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Zaujímavé, ako často ma ľudia volajú Zuzka. ;-) Želám aj ja veľa chuti a hlavne výdrže!

   Odstrániť
 2. Oli, klobouk dolů - tvoje předsevzetí mě bavily číst, ale sama si radši žádný nedávám. Snad jen - být ještě veselejší ;-).
  Vivi

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Hello :) ,beautiful Blog ,i´m a new Follower

  Lovely Greetings ♡

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Thank you. Also, you make beautiful photos. (Sorry, I know that my English is terrible). :-o

   Odstrániť
 4. Skvělé předsevzetí! Já mám skoro podobná jen místo francouzštiny tam mám angličtinu. V každém případě Ti přeji ať ti to vyjde a zvládneš to! ;)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem, to isté prajem aj ja tebe.
   P.S.: Byť čiernou ovečkou môže byť celkom fajn, nie? ;-)

   Odstrániť