pondelok 19. marca 2012

O sne, ktorý skončil

Scrapbook - ešte donedávna pre mňa magické slovo. Zahrávala som sa s myšlienkou, že aj ja si čosi také založím. Som asi jediná, kto nemá svoj scrapbook, a teda - nech som IN. Navyše ma lákali aj špeciálne papiere, nalepovačky, kamienky a rôzne ozdoby pre tento účel, ponúkané v kreatívnych potrebách. Dopredu som sa tešila.
Pamätám si z detstva na niečo podobné. Založili sme si veľký hrubý zošit, najlepšie s tvrdými doskami a vlepovali si tam fotografie hercov a spevákov z časopisov. Nechýbala patričná výzdoba. Inokedy zas jadrom bol text, zapisovali sme si citáty slávnych a ilustrovali vlastnými kresbami alebo vystrihnutými obrázkami. Potom sme si zošity požičiavali, texty opisovali a obrázky vymieňali.
Podobne som si predstavovala prácu so scrapbookom. Nevedela som však presne, čo do tejto knižky chcem dať a aká býva finálna podoba takéhoto dielka dospelých. Išla som teda na internet dozvedieť sa viac, prípadne sa inšpirovať. A to bola chyba.
Preto prosím všetkých rovnako nevedomých, nehľadajte inšpiráciu, nechoďte pozerať tie nevšedné albumy iných. Ak chcete, spravte si svoj a nenechajte si vziať chuť.
Možno som si nevybrala dobrú stránku, možno sa dá taký album spraviť aj vkusne. Môj sen o scrapbooku ale skončil..

2 komentáre:

 1. Jediná ktorá nemá scrapbook? :) Wau. Keď to niekde u nás vyslovím ja, nikto netuší o čom to hovorím :)
  Inak tvorenie scrapbooku je úžasné, neviem si predstaviť na akú stránku si narazila keď ťa to tak znechutilo :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Milá Yka, viem si predstaviť, že tvorenie scrapbooku je úžasné ako každá iná tvorba, preto nech už je aký je, činnosť samotná je ušľachtilá a dôležitá. Preto by som nerada niekoho urazila a uverejnila odkaz konkrétne na jeho výtvor. Veď určite tvorcovia sú na svoje dielko pyšní, majú radosť, tak ja im ju nechcem brať. Keď som ale hľadala stránky, ktoré ma vtedy znechutili (lebo viac som sa tým odvtedy nezaoberala), našla som pár aj takých, ktoré ma zaujali a musím povedať, že aj tvoj denníček sa mi tak páčil, že som svoj odmietavý postoj prehodnotila a opäť dostala chuť niečo také vymyslieť a spraviť. Ale určite to nebude v tomto duchu:
   http://www.mimibazar.cz/scrapbooky.php?strana=2

   Odstrániť