streda 21. marca 2012

Jour du macaron

Včera bol Jour du macaron, čiže Deň makrónky. Dozvedela som sa to v blogu CHEZ LUCIE
Potom som ešte zistila, že ide o festival organizovaný už siedmy rok (autor Pierre Hermé) v Paríži, ktorým sa tentokrát podporilo združenie Autisti bez hraníc. Neskôr sa oslavy začali konať aj v iných krajinách.
Kto by náhodou nevedel, tak macarons sú legendárne francúzske cukrovinky, vyrobené z vaječných bielkov. Nie sú to u nás známe biele pusinky nepravidelného tvaru, ale pravé macarons tvoria dve hladké kolieska spojené náplňou. Na povrchu sú chrumkavé a vnútrajšok sa rozplýva na jazyku. Novodobé macarons sú farebné a okrem tradičných príchutí sa vyrábajú napríklad aj levanduľové, bazalkové alebo mojito či zelený čaj.
Prvýkrát som spomínané delikatesy videla na obrázku, ktorý tvoril časť reklamy na supermarket Rob (tu v Bruseli), potom som ich videla aj v cukrárni, a tak včera som si povedala, že čo by to bol za jour du macaron, ak by som ich konečne aj neochutnala. Zatiaľ som zďaleka nemala ambíciu vyrobiť ich sama. Navštívila som teda spomínaný Rob a kúpila 8 kusov, každý iný, podľa výberu predavačky. Takto vyzerali:


Aby som nezabudla na to najdôležitejšie: vôbec mi nechutili

2 komentáre:

  1. Kolegyňa je pôvodom z Ruska a veľmi rada pečie a minule tieto koláčiky doniesla. Bola veľmi prekvapená, že ich vôbec nepoznám. Chutili veľmi dobre a sú veľmi populárne vo svete...

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Teraz ich už poznám aj ja konečne. Ešte sa tak odhodlať upiecť ich!

      Odstrániť